IP PBX چیست و چه تفاوتی با سانترال دارد؟

قبل از اینکه بدانیم IP PBX چیست، باید بدانیم PBX یا همان سانترال چیست و چه کاری انجام می دهد.

PBX چیست؟

PBX یا همان سانترال (در ادامه مقاله برای اشاره به PBX از سانترال استفاده می­کنیم) یک سیستم تلفنی است که در سازمان­ها و شرکت­ها نصب شده و با استفاده از خطوط آنالوگ داخلی امکان برقراری مکالمه تلفنی بین کارکنان آن سازمان را فراهم می کند. در عین حال به کارکنان اجازه می­ دهد از خطوط شهری آن سازمان به صورت مشترک استفاده کنند.

Panasonic-KX-TDA100D

IP PBX چیست؟

در حقیقت همان PBX است با این تفاوت که IP PBX یک نرم افزار است که روی یک کامپیوتر نصب شده و به جای استفاده از خطوط آنالوگ از بستر شبکه برای برقراری تماس بین کارکنان استفاده می­ کند. IP PBX از تکنولوژی VOIP که به معنی انتقال صدا در بستر IP است، استفاده می کند.

برای درک بهتر تفاوت سانترال و IP PBX ازجنبه های مختلف آنها را مورد بررسی قرار می­دهیم.

ip-pbx

خطوط داخلی

در سانترال برای خطوط داخلی از یک زوج سیم مسی استفاده می­شود. به عبارتی به ازای هر داخلی باید یک زوج سیم از سانترال تا محل قرارگیری آن داخلی کشیده شود. انتقال صدا در این دستگاه به صورت آنالوگ می باشد.

در IP PBX ها از شبکه کامپیوتری برای انتقال صدا استفاده می­شود. بر خلاف سانترال در این سیستم­ها صدا به صورت داده­ های دیجیتال منتقل می شود. هر چند در صورتی که سازمانی نیاز به خطوط داخلی آنالوگ داشته باشد با استفاده از سخت افزاری به نام Gateway FXS امکان ارائه خطوط داخلی آنالوگ نیز در IP PBX وجود دارد.

امروزه در اکثر شرکت­ها و سازمان­ها (اگر نگوییم همه آنها) یک کامپیوتر در اختیار کارکنان است و این کامپیوترها با یکدیگر شبکه هستند. در نتیجه در صورت استفاده از IP PBX دیگر نیاز نیست سیم کشی اضافی برای داخلی­ ها انجام شود و از همان شبکه کامپیوتری موجود استفاده می شود.

با اینکه سانترال­هایی مانند پاناسونیک و مایتل اقدام به ارائه خطوط دیجیتال کرده­ اند اما تکنولوژی خطوط دیجیتال آنها با داده ­های دیجیتال IP PBX متفاوت است.

سانترال­ها در ارائه خطوط داخلی با محدودیت سخت­افزاری مواجه هستند. بدین معنی که هر سانترال امکان ارائه تعداد محدودی خط داخلی دارد و در صورت نیاز به خطوط بیشتر یا باید کارت سخت­افزاری به آن افزوده شود و یا باید دستگاه سانترال را با سانترالی که ظرفیت بیشتری دارد جایگزین کرد. اما از آنجایی که IP PBX یک سیستم نرم­ افزاری است و داخلی­ ها نیز به صورت نرم­ افزاری تعریف می­شوند، محدودیتی در تعریف تعداد داخلی وجود ندارد و کاربر می­تواند به تعداد دلخواه داخلی تعریف کند.

خطوط شهری

در حال حاضر مخابرات چهار نوع خط تلفن به مشتریان خود ارائه می­دهد. خط تلفن آنالوگ، خط دیجیتال یا E1، خط سیپ ترانک و خط سیپ اکانت.

سانترال­ها بدون نیاز به سخت افزار اضافی امکان اتصال به خطوط آنالوگ را دارند. اما برای اینکه بتوان خطوط E1، سیپ ترانک و سیپ اکانت را به آنها متصل کرد باید از سخت افزار مخصوص استفاده کرد.

درست برعکس سانترال IP PBX ها بدون استفاده از تجهیزات اضافی می­توانند پذیرای خطوط سیپ ترانک و سیپ اکانت باشند و برای اتصال خطوط آنالوگ و E1 باید از سخت­افزاری به نام Gateway FXO استفاده کرد.

 

گوشی تلفن

برای استفاده از داخلی ­های سانترال فقط می­توان از گوشی­های تلفن­ آنالوگ استفاده کرد. در حالی که برای استفاده از داخلی­های IP PBX چندین گزینه پیش رو داریم:

  • استفاده از IP Phone ها
  • در صورتی که از Gateway FXS استفاده کرده باشیم استفاده از گوشی­های تلفن­ آنالوگ
  • نصب نرم­ افزار IP Phone روی کامپیوتر کاربران و استفاده از هدست برای مکالمه
  • نصب و استفاده از اپلیکشن IP Phone روی گوشی موبایل

گوشی تلفن IP Phone

گوشی تلفن آنالوگ

قابلیت دور کاری

با توجه به اینکه برای استفاده از داخلی IP PBX می­توان از نرم­ افزار و اپلیکشن موبایل نیز استفاده کرد، این امکان وجود دارد  کاربران بتوانند از منزل خود و یا هر مکان دیگری از طریق اینترنت و یا اینترانت به شبکه داخلی سازمان متصل شده و به تلفن های داخلی سازمان دسترسی داشته باشند. در اینصورت می­ توانند به تماسهایی که با داخلی آنها نیز گرفته می­شود پاسخ دهند.

این درحالی است که امکان متصل شدن به داخلی سانترال از محلی بیرون از سازمان در عمل امکانپذیر نمی­باشد.

 

از چه شرکتی تهیه کنیم؟

امروزه شرکت­ها و افراد بسیاری در زمینه نصب و راه­ اندازی IP PBX فعالیت می­کنند و تقریبا تمام آنها از نرم افزار استریسک و یا الستیکس (که آن هم نسخه ویرایش شده­ ای از استریسک است) استفاده می­ کنند. اما تعداد کمی از این شرکت­ها توانسته­ اند پنل فارسی مناسب و گزارشات و نمودارهای آماری و تفصیلی برای آن تولید کنند. یکی از شرکت­هایی که توانسته به خوبی از عهده این کار برآید شرکت تیبا سامانه است. این شرکت ابزار­های مدیریتی بسیار مناسب و کارآمدی برای الستیکس تهیه کرده است و با داشتن ۱۳ سال سابقه در زمینه سیستم­های تلفنی اعتبار خوبی در بازار به دست آورده است. از طرفی با ارائه خدمات پشتیبانی خوب توانسته است رضایت حداکثری مشتریان خود را جلب کند. جهت اطلاع از قابلیت ها و امکانات IP PBX شرکت تیبا می توانید به سایت www.Tibasamaneh.com مراجعه کنید.