سیپ ترانک ( SIP Trunk) چیست؟

سیپ ترانک یک ارتباط مستقیم بین سازمان شما و یک ارائه دهنده خدمات تلفن اینترنتی (ITSP) است. با استفاده از سیپ ترانک شما می توانید همانند خطوط تلفن آنالوگ با دیگران تماس تلفنی برقرار کنید. اما تفاوت اصلی در این است که بستر سیپ ترانک شبکه های کامپیوتری است.

کلمه سیپ (SIP) نام یک پروتکل ارتباطی است و از آنجا که این خطوط از پروتکل سیپ استفاده می کنند به آنها سیپ ترانک گفته می شود.

سیپ ترانک

 

یکی از مزیت های مهم سیپ ترانک نسبت به خطوط آنالوگ معمولی هزینه و زحمت کم تر در نگهداری تجهیزات فیزیکی است. از طرف دیگر سیپ ترانک برای شرکت های بزرگ گزینه مناسبی محسوب می شود. به این دلیل که هر خط سیپ ترانک می تواند تماس های چندین خط تلفن را منتقل کند. در نتیجه سازمان ها هزینه کمتری بابت خطوط تلفن پرداخت خواهند کرد. همچنین شرکت هایی که از سانترال استفاده می کنند مجبور نیستند برای هر کارمند یک خط تلفن جداگانه خریداری کنند. از طرف دیگر برای شرکت هایی که به سرعت در حال رشد هستند سیپ ترانک انتخاب مناسب تری است. چون امکان افزایش خطوط در آن وجود دارد.

از دیگر مزایای سیپ ترانک این است که متصل کردن آن به سیستم های میزبانی ابری آسانتر است. این قابلیت تیم های فروش را قادر می سازد سانترال خود را به سیستم های اطلاعاتی مانند CRM و دیگر تکنولوژی های مبتنی بر میزبانی ابری متصل کنند.

 

کاربردهای سیپ ترانک

سیپ ترانک کاربردهای فراوانی دارد که در زیر به مهمترین آنها اشاره می کنیم:

  • انتقال ویدیو
  • انتقال صدا
  • استریمینگ داده
  • کنفرانس ویدیویی
  • ارتباط از راه دور مانند Remote Desktop